شرایط و ضوابط

1نکات خیلی مهم

لطفا متن زیر را با دقت مطالعه نمایید

دقت نمایید کلیه پیامک های ارسال شما تحت کنترل دقیق سیستم مانیتورینگ میباشد، در صورت مشاهده تخلف سریعا مراتب به صورت آنلاین به پلیس فتا گزارش خواهد شد.
1. کلیه پیامک ها در خصوص پیراپزشکی ، دارویی ، آرایشی – بهداشتی ، ترک اعتیاد و… بدون مجوز رسمی از وزارت بهداشت و پیامکهای حوزه پزشکی بدون مجوز از سازمان نظام پزشکی کشور (تبلیغات پیامکی) ممنوع می باشد.
نکته : در صورتی که متن پیامک نام پزشک و آدرس ایشان باشد با پروانه مطب ارسال می گردد.
2. ارسال پیامکهایی در خصوص فروش زمین و ملک ،بدون مجوز کسب ممنوع می باشد.
3. ارسال پیامکهایی در خصوص فروش شماره های ایرانسل ،همراه اول و سایر اپراتور بدون مجوز ممنوع می باشد.
4. ارائه تسهیلات و وام های بانکی ، خرید و فروش فیش حج ، تور های داخلی و خارجی بدون مجوز ممنوع می باشد.
5.تشییع جنازه با خط اختصاصی ارسال می گردد
6.در صورتی که درخواست ارسال bts دارید تاریخ فرم شما باید 72 ساعت اداری قبل از ارسال باشد و تعداد پیامک درخواستی کمتر از 50.000 عدد پذیرفته نمی گردد.
7.ارائه قبض تلفن ثابت و یا همراه جهت دریافت سامانه ضروری می باشد.


دلایل مسدود شدن پنل :
1. کلیه پیامک ها با محتوای غیر اخلاقی ، توهین ، شوخی ، جوک ، اعلام برنده شدن یا ارائه جایزه ، سرکار گذاشتن از طریق پیامک (حتی دوستان و آشنایان)، اخاذی ، ارسال پیامک از طرف بانک یا اپراتور ها ( همراه اول و ایرانسل ) ، و ارسال هرگونه پیامک که به نحوی فرستنده در آن مشخص نباشد .
2. ارسال پیامکهایی که نیاز به مجوز خاص دارند


در صورتی که نماینده هستید:
1. تمامی کاربران خود را با تماس تلفنی و دریافت مدارک شناسایی کنید ، موارد بسیاری رخ داده است که به دلیل تخلف کاربران و مشخص نبودن هویت کاربر، نماینده به دادگاه احضار شده است.
2. از ایجاد پنل دمو که دارای شارژ باشد جدا خودداری نمایید ،چرا که هر شخصی قادر خواهد بود ارسال پیامک ناشناس انجام دهد ، همچنین مسدود کردن بخش شارژ آنلاین برای پنل های دمو الزامی است.
3. مانیتور کردن پیامک های ارسالی و توجیه کاربران از وظایف مهم نمایندگان می باشد.

سوالات متداول

1.تفاوت ارسالک در مقایسه با سایر پنل های ارائه دهنده سرویس ارسال ودریافت پیامک چیست؟

سرویس پیامک اینترنتی ارسالک ، امکان ارسال و دریافت پیامک از طریق شماره تلفن ثابت و با پیش شماره 021 را فراهم می نماید. به بیان دیگر در مقایسه با شماره های مجازی که با پیش شماره های 1000،2000 و یا 3000 شروع می شوند، سرویس پیامک اینترنتی تلفن ثابت، این امکان را برای کاربر فراهم می آورد تا با شماره تلفن ثابت خود و از طریق پنل اینترنتی، به ارسال و دریافت پیامک بپردازد. به بیان دیگر، با فعالسازی این سرویس، شماره پیامکی با شماره تلفن ثابت یکی خواهد شد. به عنوان مثال : تلفن و پیامک- 02144960375 همچنین با فعال سازی سرویس اعتباری ارسالک ، شما می توانید”وب سرویس عادی ارسالک، به صورت رایگان فعال نمائید.

2.تبلیغات اپلیکیشنی ارسالک در چه اپلیکیشن های نمایش داده می شود؟

در تبلیغات اپلیکیشنی ارسالک ، بنرهای تبلیغاتی آگهی دهنده بر روی بیش از 13000 اپلیکیشن از 7 مارکت اپلیکیشن ایرانی به نمایش گذاشته می شود. شایان ذکر است در هنگام ایجاد کمپین از طریق پنل ارسالک ، آگهی دهنده این امکان را دارد تا با انجام هدفمندیهای متنوع، نمایش بنر خود را هدفمند و محدود به دسته های خاصی از اپلیکیشنها و یا اپ استورها نمایید

3.آیا تبلیغات اپلیکشنی در مقایسه با سایر انواع تبلیغات به صرفه است؟

در تبلیغات اپلیکیشنی ارسالک ، کسر اعتبار از آگهی دهنده بر اساس تعداد کلیک هایی که بر روی انجام می شود اعمال می شود. بنابراین نمایش آگهی کاملا رایگان بوده و تا زمانیکه بیننده بر روی بنر کلیک نکند از مبلغی از اعتبار آگهی دهنده کسر نمی شود. این موضوع فرصت مناسبی را در اختیار کسب و کارها و استارتاپ ها قرار می دهد تا به صورت رایگان در زمینه برندینگ و معرفی هر چه بیشتر خود بر روی ویترین پر مخاطب برنامه های موبایل اقدام کنند و از مزایای آن بهره ببرند. همچنین کسر اعتبار بر اساس کلیک و نه نمایش، عملا باعث می شود تا هدفمندی به خوبی در مورد آگهی اجرا شود و در نتیجه بابت کلیک کردن افرادی که مخاطب آگهی شما هستند و با آگاهی بر روی بنر کلیک کرده اند، هزینه پرداخت شود.

4.چند نوع تبلیغات اپلیکیشنی در ارسالک وجود دارد ؟

تبلیغات اپلیکیشنی در ارسالک بر اساس ابعاد و نوع و زمان نمایش بنرها، سه نوع می باشد.

5.تفاوت تبلیغات کلیکی وبی با تبلیغات اپلیکیشنی در چیست ؟

فضای نمایش بنرها و آگهی ها در تبلیغات کلیکی بر روی وب سایت ها است. در تبلیغات اپلیکیشنی همانطور که از نام آن نیز پیداست فضای نمایش بنر ها بر روی برنامه های نصب شده روی تلفنهای همراه است. این روش در مقایسه با تبلیغات وبی جدیدتر بوده و با توجه به ضریب نفوذ چشمگیر گوشیهای هوشمند و رشد فزاینده اپلیکیشن ها در کنار امکان هدفمندسازی، اثرگذاری این روش در مقایسه با تبلیغات وبی را بسیار بیشتر کرده است.

6.مزایای سرویس تبلیغات اپلیکیشنی (تبلیغات تلفن همراه) چیست ؟

1 - اثرگذاری بالای این روش جدید به دلیل:

  •   ضریب نفوذ بسیار بالای گوشیهای هوشمند و نصب برنامه های متنوع بر روی آنها و در نتیجه ایجاد یک فضای بسیار مناسب و بکر تبلیغاتی برای نمایش آگهی ها و اطلاع رسانی ها
  •  رشد چشمگیر مدت زمانی که مردم صرف کار با گوشیهای موبایل هوشمند خود میکنند در مقایسه با سایر رسانه های پر مخاطب از جمله تلوزیون 
  • جدید بودن این شیوه تبلیغاتی در مقایسه با سایر روشها

2 - امکان هدفمندی تبلیغات و بالابردن اثربخشی و بازخورد آنها
3 - عدم وجود محدودیت زمانی و مکانی در نمایش تبلیغات
 4 - صرفه اقتصادی

7.آیا این نوع تبلیغات برای هر نوع کسب و کاری مناسب می باشد ؟

تبلیغات اپلیکشنی گامی نوین درعرصه تبلیغات می باشد، از این رو برای تمامی کسب و کارها و استارتاپها و هر نوع نیازمندی در زمینه معرفی و حضور در بازار و در نتیجه فروش و سودآوری بیشتر، مفید و موثر است و در کنار مزایای بسیار زیاد، به لحاظ هزینه ای نیز در مقایسه با سایر روشهای موجود بسیار مقرون به صرفه است.

8.انواع هدفمندی موجود برای سرویس تبلیغات تلفن همراه در ارسالک چه مواردی است؟

اپ استور (مارکت) اپراتورهای تلفن همراه (مشترکین اپراتورهایی که تمایل دارید آگهی برای آنها نمایش داده شود) تأمین‌کننده‌های اینترنت (هدفمند سازی نمایش بنر بر اساس تامین کننده اینترنت بیننده آگهی) نوع اتصال بیننده آگهی به اینترنت زمان و ساعت نمایش آگهی بزودی هدفمندیهای جدیدی نیز به هدفمندیهای موجود اضافه خواهد شد. این نکته را مد نظر داشته باشید که در کنار هدفمندیهای موجود، مزیت این روش تبلیغاتی در این است که بیننده بنر در صورتیکه محتوای آگهی را متناسب با نیاز خود ببیند، بر روی ان کلیک می کند.

9.منظور از واحد پیامک فارسی و لاتین چیست؟

در صورتیکه متن ارسالی شما به زبان فارسی باشد تا سقف70 کارکتر یک پیامک و 137 کارکتر دو پیامک و در صورتیکه متن ارسالی به لاتین باشد تا سقف 160 کاراکتریک پیامک و 313 کارکتر دو پیامک محسوب می شود. بدیهی است محاسبات مربوط به خرید و یا کاهش اعتبار پیامک نیز بر اساس واحد پیامک می باشد.

10.آیا تعرفه پیامک فارسی و لاتین در سرویس پیامک اینترنتی ارسالک ، با یکدیگر متفاوت است؟

خیر، یکی از مزایای استفاده از سرویس پیامک اینترنتی ارسالک این است که تعرفه ارسال یک واحد پیامک فارسی با یک واحد پیامک لاتین یکسان است.

11.فعال‌سازی سرویس پیامک اینترنتی ارسالک چه مدت طول می کشد؟

به محض تکمیل فرم درخواست فعالسازی و ارائه اصل فرم درخواست به همراه مدارک احراز هویت شماره و انجام ثبت نام اولیه در سایت ارسالک ، در منو “شماره های من” تب “ثبت شماره” شماره مورد نظر خود را ثبت نمائید تا در کوتاهترین زمان ممکن (نهایتاً یک روز کاری) سرویس فعال خواهد شد

12.آیا هنگام استفاده از سرویس های ارسالک خط تلفن ثابت مشغول می گردد؟

خیر، این سرویس خط تلفن ثابت شما را مشغول نکرده و در حین ارسال و دریافت پیامک هیچگونه اختلالی در خط تلفن ایجاد نمی نماید. بدین ترتیب شما می توانید از طریق پنل اینترنتی با شماره تلفن ثابت خود پیامک ارسال و دریافت نمائید. شماره های قصد نیز به محض دریافت پیام می توانند روی همان پیامک شماره شما را call نمایند.

13.آیا پس از فعالسازی سرویس پیامک اینترنتی ارسالک ، به منظور استفاده از آن نیاز به گوشی های تلفن خاص و یا نصب نرم افزار ویژه ای می باشد؟

خیر، سرویس پیامک اینترنتی ارسالک، کاملا مبتنی بر وب بوده و تنها با دسترسی به اینترنت و ثبت نام در سایت ارسالک، ورود به پنل امکان پذیر می باشد. لذا استفاده از آن نیازی به نصب افزار و یا تهیه گوشیهای تلفن خاصی ندارد.

14.آیا امکان ارسال و دریافت پیامک به کلیه اپراتورهای تلفن همراه وجود دارد؟

در حال حاضر ارسالک با دو پیش شماره ((021، 026)) می باشد، کاربرانی که ساکن تهران هستند و پیش شماره 021 توانایی ارسال و دریافت به تمامی اپراتور های همراه اول، ایرانسل و رایتل را دارند و کاربران استان البرز و پیش شماره 026 توانایی ارسال و دریافت به اپراتور های رایتل و همراه اول را برخوردار می باشند.

15.تفاوت فعالسازی سرویس پیامک اینترنتی ارسالک به صورت عادی(postpaid) با اعتباری(prepaid) در چیست؟

تفاوت اصلی این دو نوع کاربری، در شیوه پرداخت هزینه فعالسازی سرویس ، برخی امکانات پنل، شارژ پیامک و محدودیت ارسال پیامک می باشد. در کاربری عادی، هزینه ارسال پیامک در انتهای هر دوره، بر روی قبض تلفن ثابت لحاظ می گردد و کاربر عادی تا سقف 100واحد پیامک در روز می تواند ارسال نماید. هزینه هر پیامک ارسالی معادل دو پالس تلفن ثابت می باشد. در کاربری اعتباری، خرید شارژ پیامک به صورت اعتباری بوده و کاربر تا سقف اعتبار خریداری شده امکان ارسال پیامک خواهد داشت و از امکاناتی از جمله دیتابیس شماره های اصناف و مناطق و جنسیت …….همچنین وب سرویس برخوردار خواهند بود.

16.آیا استفاده از پیش شماره ۰۲۱ ، متقاضیان این سرویس را برای ارسال و یا دریافت پیامک به سایر شهرستانها (غیر از تهران) محدود می نماید؟

پاسخ منفی است. در حقیقت وجود پیش شماره 021 ، هیچ محدودیتی را به لحاظ ارسال و یا دریافت پیامک برای کاربران ایجاد نمی نماید و با فعالسازی سرویس پیامک اینترنتی ارسالک، امکان ارسال و دریافت پیامک به کلیه پیش شماره های تلفن همراه در کلیه نقاط ایران وجود خواهد داشت.

17.آیا سرویس پیامک اینترنتی ارسالک برای سایر شهرستانها نیز فعال شده است؟

در حال حاضر این سرویس در تهران و کرج با پیش شماره های 026 و021 فعال شده است. مخابرات استان خراسان رضوی نیز به زودی سرویس پیامک اینترنتی تلفن ثابت را راه اندازی خواهد نمود. امید است در آینده نزدیک با پیگیری تیم ارسالکو همکاری مخابرات سایر استان ها این سرویس برای سایر پیش شماره ها نیز فعال گردد.

18.پشتیبانی پنل پیامکی ارسالک به چه صورت است؟

در صورتیکه که کاربران پنل حین کار با آن با مشکل مواجه شوند و یا سوال ، درخواست و یا پیشنهادی داشته باشند با مراجعه به قسمت پشتیبانی پنل، می توانند با تعیین عنوان و مخاطب، سوال یا درخواست خود را ثبت نمایند. همکاران ما در ارسالک به محض مشاهده تیکت، در اسرع وقت پاسخگو خواهند بود. سایر راههای ارتباطی با ارسالک عبارتند از:
پیامک:30002413
تلفن:02144960375
ایمیل:info@ersalak.com

19.شرایط همکاری با ارسالک به چه صورت است؟

در صورت علاقمندی و تمایل به همکاری با ارسالک در قالب نمایندگی ، رزومه کاری شرکت خود را به همراه فرم درخواست وب سرویس که در سایت ارسالک قرار داده شده است به آدرس الکترونیکی info@ersalak.com ایمیل نموده و یا به شماره 02144960375 فکس نمائید. به محض دریافت اطلاعات مذکور در اسرع وقت با شما تماس گرفته خواهد شد.

20.آیا فعال سازی وب سرویس به صورت رایگان می باشد؟

فعال سازی وب سرویس عادی ارسالک برای ارسال ماکزیمم 500 پیامک در روز، برای کاربران اعتباری رایگان می باشد.

21.در هنگام ارسال پیامک با عبارت (گیرنده در لیست سیاه است) مواجه می شویم به چه معناست؟

مالکین خطوط تلفن همراه می توانند سرویس پیامکهای تبلیغاتی خود را مسدود می نماید و دیگر هیچ پیامکی از پنلهای اینترنتی دریافت ننمایند مگر از شماره هایی که در لیست سفید همراه اول قرار دارند. به همین دلیل وقتی به شماره های مذکور، پیامک ارسال شود، فرستنده ، پیام “گیرنده در لیست سیاه است” را دریافت می نماید. سازمانها و موسساتی که ارسالهای آن جنبه تبلیغاتی نداشته و تنها به منظور اطلاع رسانی به شبکه کاربران و مخاطبین خود از سامانه پیامک تلفن ثابت استفاده می نمایند، می توانند درخواست خود را مبنی بر قرار گرفتن شماره تلفن ثابت آنها در “لیست سفید” همراه اول به ارسالک ارائه نمایند. با تکمیل و ارسال فرم تعهدنامه لیست سفید، شماره شما در لیست سفید قرار می گیرد و می توانید با پنل شماره تلفن ثابت خود به کاربرانی که شماره آنها در لیست سیاه همراه اول قرار دارد نیز پیامک ارسال نمائید. فرم تعهدنامه پس از ارسال درخواست، از سوی کارشناس ارسالک برای شما ارسال خواهد شد. تنها به یاد داشته باشید که ارگان و سازمان ها شامل لیست سفید می شوند و افراد حقیق نمی توانند از فرم لیست سفید استفاده کنند

22.برای خروج یک شماره موبایل از لیست سیاه چه عملی را باید انجام داد؟

برای خروج از لیست سیاه، مالک خط همراه، باید عدد 2 به شماره 8999 ارسال نماید. بعد از گذشت 24 ساعت سرویس دریافت پیامک تبلیغاتی برای وی فعال می گردد.یا از طریق ارسال پیامک به بلک لیست با شماره زیر تماس حاصل فرمایید 02144960375

23.آیا امکان ارسال با نام تجاری وجود دارد؟

امکان ارسال با نام تجاری برای عموم وجود ندارد و تنها برای ارگانهای خاص و با تائید همراه اول امکان پذیر می باشد

24.آیا در ازای ارسال پیامک به شماره هایی که در لیست سیاه قرار دارند از اعتبار پیامکی کسر می شود؟

با ارسال پیامک به شماره هایی که در لیست سیاه قرار دارند در ابتدا از حساب شما کسر می گردد اما بلافاصله پس از تشخیص سیستم، اعتبار کسر شده به حساب شما عودت داده خواهد شد و شما می توانید گزارش آن را از منوی اعتبار من بخش تاریخچه شارژ مشاهده نمائید. در قسمت گزارشگیری نیز، آیتمی با عنوان بازگشت اعتبار وجود دارد که تعداد اعتبار عودت داده شده را نمایش می دهد.

25.آیا بابت پیامک های نرسیده (not delivered) هم از اعتبار کسر میگردد؟

بابت هر پیامی که از ارسالک به اپراتور تحویل گردد، فارغ از اینکه اپراتور پیام را تحویل گوشی داده است یاخیر، هزینه کسر می گردد و فقط هزینه پیامک های لیست سیاه شارژ بک می گردد.

26.پیام (توسط مخابرات رد شد) به چه معناست؟

این پیغام در دو حالت نمایش داده می شود:

1- وقتی شماره مقصد نامعتبر باشد.

2- وقتی که به دلیل اشکال از سوی اپراتور پیام شما مردود گردد.

لذا در صورتیکه این وضعیت در مورد ارسالهای شما زیاد اتفاق می افتد لطفا برای بررسی های بیشتر از طریق ثبت تیکت در قسمت پشتیبانی اطلاع رسانی نمائید.

27. آیادریافت یک نسخه از پیام های دریافتی روی ایمیل (سرویس s2e)هزینه دارد؟

خیر این سرویس هزینه ای ندارد و جز سرویس های رایگان پنل می باشد.

28.آیا امکان ارسال پیامک به شماره هایی که در لیست سیاه قرار دارند وجود دارد؟

اگر از این سرویس فقط برای اطلاع ارسانی استفاده می نمائید و از آن برای تبلیغات استفاده نمی نمائید می توانید با ثبت تیکت در قسمت پشتیبانی، درخواست ارسال فرم white list نمائید. در صورتیکه شماره شما واجد شرایط قرار گرفتن در لیست سفید باشد، پس از تکمیل فرم لیست سفید و ارسال به همراه اول، شماره شما در لیست سفید قرار می گیرد و امکان ارسال پیامک به شماره هایی که در لیست سفید قرار دارند را خواهید داشت.

29.برای ورود به سایت با پیغام نامعتبر بودن https مواجه می شوم چگونه باید آن را برطرف نمایم؟

برای رفع این مشکل می توانید به منوی وبلاگ در صفحه اصلی سایت مراجعه نمائید و مطلب “مشکل SSL” که به طور کامل برای همه مرورگر ها در آن نوشته شده است را مطالعه و مشکل را برطرف نمائید.

30.آیا امکان اتصال سایت یا برنامه از طریق وب سرویس (API) به سرویس پیامک تلفن ثابت وجود دارد؟

بله شما می توانید با دریافت وب سرویس (API)، در سایت یا برنامه خود از سرویس پیامک تلفن ثابت نیز استفاده نموده و ارسال ها و دریافتهای خود را از طریق وب سرویس انجام دهید.

31.آیا امکان ارسال پیام تبریک تولد در پنل می باشد؟

کاربران ارسالکی می توانند درهنگام ورورد اطلاعات در دفترچه تلفن، تاریخ تولد افراد را وارد نمایند. سیستم در تاریخ ثبت شده بر روی میز کار کاربر، در سالروز تولد فرد مذکور، پیامی را روی میز کار به شما ارسال نموده و یادآوری می نماید. سپس شما می توانید نسبت به ارسال پیامک تبریک اقدام نمائید. در حال حاضر سیستم امکان ارسال اتوماتیک پیامک تبریک را نداشته و فقط در تاریخ مذکور بر روی میز کار به شما یادآوری می نماید.

32.آیا امکان ارسال نظیر به نظیر از وب سرویس وجود دارد؟

در حال حاضر این امکان در وب سرویس وجود ندارد.

33.آیا در هر بار ارسال گروهی به شماره های تکراری پیام ارسال می گردد؟

پاسخ منفی است، در هر بار ارسال، سیستم به صورت خودکار، شماره های تکراری در همان نوبت ارسال را از لیست ارسال حذف می نماید و فقط یکبار برای آنها ارسال انجام می دهد.

34.آیا امکان تغییر کاربری اعتباری به عادی وجود دارد؟

خیر نمی توان کاربری اعتباری را به کاربری عادی تغییر داد. تنها امکان تغییر کاربری از عادی به اعتباری وجود دارد.

35.آیا می توان در یک پنل یک شماره اعتباری و یک شماره عادی داشت؟

پاسخ منفی است. بر روی یک پنل، تنها شماره هایی از یک جنس قابل فعالسازی هستند. بایستی شماره های روی یک پنل، همگی عادی یا همگی اعتباری باشند.

36.آیا می توان تعدا زیادی شماره را به صورت یکجا در دفترچه تلفن وارد نمود؟

بله . شما می توانید از فایل نمونه ای که در بخش ورودی / خروجی مخاطبین دفترچه تلفن وجود دارد، استفاده نموده و طبق همان فرمت، تمام شماره های خود را به صورت یکجا وارد سیستم نمائید.

37.آیا ارسال پیامک انبوه قانونی است؟

بله، تیم ارسالک، وظیفۀ احراز هویت و فعال‌سازی سرویس را بر اساس قوانین مشخص برعهده دارد. با این حال، ارسالک در قبال محتواهای ارسالی از سوی کاربر هیچ مسئولیتی ندارد و در صورت انجام هرگونه تخلف محتوایی، یا عدم توجه به قوانین و ملاحظات کاربری شماره‌های خدماتی، صاحب پنل کاربری بایستی به مراجع ذیربط پاسخگو باشد.

38.آیا برای برخورداری از امکانات پنل باید هزینه جداگانه بپردازم؟

خیر.

39.آیا محدودیتی در تعداد پیامک‌های ارسالی در ارسالک وجود دارد؟

خیر. محدودیتی در ارسال پیامک وجود ندارد؛ ولی با توجه به ظرفیت‌های تخصیص‌داده‌شده از سوی اپراتورها (پیام/ ثانیه)، در ساعات پیک ارسال، بسته به میزان ترافیک و حجم صف، پیام‌ها بر اساس اولویت و با تاخیر ارسال خواهند شد.

40.مدت زمان فعال‌سازی و ثبت‌نام چقدر است؟

در صورت تکمیل ثبت‌نام و بارگذاری کامل و صحیح مدارک درخواستی برای احراز هویت شماره از سوی متقاضی، فعال‌سازی بلافاصله و در همان روز کاری، توسط کارشناسان ارسالک انجام می‌شود.

41.فاصلۀ زمانی میان واریز وجه تا ارسال پیامک چقدر است؟

به محض خرید اعتبار پیامکی و پرداخت وجه، شارژ مذکور جهت استفاده بر روی پنل کاربری اعمال شده و قابل استفاده است.

42.آیا امکان قراردادن لینک در متن پیام وجود دارد؟

برای ارسال لینک، متقاضی بایستی یک‌بار، لینک مذکور را از طریق ثبت تیکت در قسمت پشتیبانی پنل معرفی کند. کارشناسان ارسالک پس از بررسی لینک، و در صورت موردتاییدبودن آن، لینک را فعال کرده و روی همان تیکت به متقاضی اطلاع‌رسانی می‌کنند.

43.آیا امکان استفاده از سیم‌کارت شخصی برای بهره‌مندی از این سرویس وجود دارد؟

فرآیند ارسال پیامک انبوه از طریق پنل یا وب سرویس (API)، هیچ ارتباطی با سیم‌کارت ندارد و شماره ارسال پیامک، بر اساس فرمت‌های مورد قبول سرویس‌های مذکور و سرشماره‌های تائیدشده ازجمله ۰۲۱، ۰۲۶، ۰۲۱۰۰۰ و… انجام می‌شود.

44.گزارش ارسال چه زمانی پس از ارسال پیامک آماده خواهد شد؟

گزارش ارسال بلافاصله پس از انجام ارسال در دسترس خواهد بود؛ امّا ازآنجایی‌که وضعیت پیام‌های ارسالی تا ۲۴ ساعت امکان تغییر و به‌روزرسانی از سوی اپراتورها را دارند، بهتر است گزارش دقیق را ۲۴ ساعت بعد استخراج کرد.

45.آیا هزینه ارسال پیامک فعال‌سازی با پیامک‌های انبوه فرق دارد؟

خیر. در حال حاضر تفاوتی ندارد.

46.آیا ارسال به بلک‌لیست با پیامک کد فعال‌سازی ممکن است؟

در صورت استفاده از قالب‌های تاییدشده، امکان ارسال به بلک‌لیست نیز وجود دارد. به بیان دیگر، متقاضی بایستی قالب پیام خود را در قسمت مربوطه در پنل به ثبت برساند و پس از تایید قالب توسط ادمین، امکان ارسال به شماره‌های بلک‌لیست را نیز خواهد داشت.

47.آیا با استفاده از پیامک کد فعال‌سازی ارسال ۱۰۰ درصد موفق انجام می‌شود؟

خیر. دلایلی ازجمله امکان دردسترس‌نبودن یا خاموش‌بودن شماره مقصد و یا اختلالات زیرساختی در اپراتورها، باعث می‌شود که احتمال ۱۰۰ درصد موفقیت‌آمیزبودن پیام‌های ارسالی کاهش بیابد. ولی با احتمال بسیار بالا، درصد موفقیت این ارسال‌ها بالای ۹۰ درصد خواهد بود.

48.هدف از ایجاد وب‌سرویس ارسال پیامک چیست؟

کاربرد وب‌سرویس برای آن دسته از افراد یا کسب‌وکارها و سازمان‌ها است که نیاز دارند از فیچر ارسال پیامک در برنامه‌های خود استفاده کرده، از طریق API، سرویس ارسال و دریافت پیامک را در برنامه یا اپلیکیشن خود پیاده‌سازی کنند.

49.در صورت ارسال‌نشدن پیامک از طریق وب‌سرویس چه باید کرد؟

در این صورت باید به مستندات فنی مربوطه مراجعه کرده، و بر اساس پیام خطای دریافتی، طبق راهنما، اصلاحات لازم را انجام دهید. در صورت حل‌نشدن مشکل، می‌توانید مشکل خود را از طریق ثبت تیکت با تیم پشتیبانی مطرح کرده، راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید.

50.آیا پیش از پرداخت هزینه امکان تست وب‌سرویس وجود دارد؟

بله. متقاضی ابتدا باید در سرویس ثبت‌نام کند، سپس از طریق ثبت تیکت درخواست خود را مبنی بر امکان تست وب‌سرویس مطرح نماید.

51.در مراحل ثبت‌نام به مشکل برخورده‌ام؛ چه باید بکنم؟

به فایل راهنمای ثبت‌نام و فعال‌سازی سرویس مراجعه کنید. درصورتی‌که پاسخ خود را دریافت نکردید، با مراجعه به قسمت پشتیبانی در پنل کاربری و ثبت تیکت، مشکل خود را با کارشناسان ارسالک مطرح کرده، راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید.

لازم‌به‌ذکر است به‌محض ورود دیتاهای اولیه ثبت‌نام، اکانت کاربری روی پنل ارسالک ایجاد شده، امکان ثبت تیکت وجود خواهد داشت. همچنین در ساعات اداری، همکاران فروش ارسالک از طریق چت آنلاین و تلفن‌های ارسالک نیز پاسخگوی کاربران هستند.

52.ثبت‌نام من چه زمانی نهایی خواهد شد؟

کاربر به‌محض ورود دیتاهای اولیه، صاحب اکانت کاربری در ارسالک خواهد شد. در مرحلۀ بعد، به‌منظور فعال‌سازی شماره، خرید اعتبار و امکان ارسال و دریافت پیامک روی پنل، پس از ثبت‌نام و تکمیل اطلاعات پروفایل و بارگذاری مدارک احراز هویت، کارشناسان ارسالک مدارک و اطلاعات را بررسی می‌کنند و پس از تایید توسط ادمین، سرویس کاربر فعال شده و آماده استفاده خواهد بود.

53.تعرفه‌های ارسالک ثابت است یا بر اساس حجم پیامک ارسالی متغیر خواهد بود؟

تعرفه‌های ارسالک به‌صورت پلکانی و بر اساس میزان خرید تنظیم شده است. به بیان دیگر، با افزایش تعداد خرید شارژ، مبلغ واحد پیامک کاهش خواهد یافت. همچنین سابقه خرید کاربران در سیستم نگهداری شده و به‌صورت تجمعی و در هنگام خریدهای بعدی کاربر لحاظ می‌شود. در نتیجه با تداوم خرید از سوی کاربر و رد کردن بازه‌های ترافیکی پلکان‌های بعدی، تعرفه خریدهای آتی برای وی روند کاهشی خواهد داشت.

54.امکان غیرفعال‌سازی نمایندگی پیامک و بازگشت وجه وجود دارد؟

بله. در صورت درخواست رسمی نمایندگی، می‌توان نمایندگی را غیرفعال کرد. اعتبار ریالی نمایندگی در صورتی‌که به شارژ پیامکی یا فعال‌سازی شماره تبدیل نشده باشد عودت‌پذیر خواهد بود.

55.آیا امکان فعال‌سازی پنل پیامک مشابه وجود دارد؟

بله. کاربر می‌تواند در پنل نمایندگی‌اش دو پنل به نام خود ایجاد کند. البته برای این کار باید از دو دامین جداگانه استفاده شود.

این امکان برای وب‌سرویس نمایندگی هم وجود دارد.

56.نمایندگی پیامک با چه آدرس اینترنتی (URL) انجام خواهد شد؟

نمایندگی‌های ارسالک می‌توانند با دامینی که به نام خودشان ثبت می‌کنند فعالیت نمایند.

57.هزینۀ تمدید نمایندگی در چه دوره‌هایی و به چه صورتی باید پرداخت شود؟

در حال حاضر هزینۀ وب‌سرویس و پنل نمایندگی تنها یک‌بار و در شروع همکاری دریافت می‌شود. لازم به‌ذکر است که در صورت تغییر شرایط از سوی اپراتورها و سیاست‌های قیمت‌گذاری از جانب ارسالک، این امکان وجود دارد که روند دریافت هزینه‌ها تغییر کرده، دوره‌ای شود.

58.آیا کسب درآمد از طریق نمایندگی تضمینی است؟

همه‌چیز به توافق به‌عمل‌آمده در روند مذاکرات با نماینده بستگی دارد. پکیج‌های قیمتی خاص ارسالک (به‌غیر از پکیج‌های فعلی معرفی‌شده در سیستم) در ازای تحقق ترافیک تضمین‌شده در مذاکرات در اختیار نماینده قرار خواهد گرفت. به بیان دیگر، نمایندگی‌های که ترافیک بیشتری داشته باشند از تعرفه‌های رقابتی‌تری برخوردار خواهند شد.

59.پشتیبانی از کاربران برعهدۀ چه کسی است؟

پشتیبانی از کاربران نمایندگی برعهده خود نماینده است و ارسالک در این زمینه مسئولیتی نخواهد داشت.

پشتیبانی از نماینده و پاسخگویی به وی برعهدۀ ارسالک است.

60.پشتیبانی از نمایندگان برعهدۀ چه کسی است؟

پشتیبانی از نمایندگان برعهدۀ تیم فروش، CRM، و پشتیبانی فنی ارسالک است. با توجه به مسئلۀ پیش‌آمده، یکی از این تیم‌ها پاسخگویی به نماینده را برعهده خواهد داشت.

61.برای آغاز کار نیاز به کسب مجوز و ای‌نماد خواهم داشت؟

نمایندگی ارسالک به هر دو گروه متقاضیان حقیقی و حقوقی عرضه می‌شود.

کاربران حقیقی می‌بایست مدرکی مبنی بر تایید کسب‌وکار خود (جواز کسب، کارت بازرگانی، مجوز فعالیت موسسه از نهای ذی‌صلاح، پروانه کسب، مجوز فنی و حرفه‌ای، و…) ارائه کنند.

کاربران حقوقی نیز باید مدارک رسمی شرکت ازجمله روزنامه رسمی و آگهی تاسیس شرکت را ارسال کنند.

داشتن و عرضۀ ای‌نماد ضروری نیست.

52.آیا محدودیتی برای ایجاد کاربر وجود دارد؟

خیر. محدودیتی برای ایجاد کاربر وجود ندارد.

63.آیا می‌توانم از دامنۀ اختصاصی خودم برای نمایندگی استفاده کنم؟

بله. در مدل پنل نمایندگی، متقاضی باید یک آدرس دامین به سامانه معرفی کند تا پنل ارسالک با تمام امکانات، با نام تجاری (برند) و مشخصات متقاضی روی همان دامین عرضه شود.

64.آیا امکان کاهش تعرفۀ پیامک وجود دارد؟

میزان فعالیت نماینده است که مدل همکاری و تعرفه‌های توافق‌شده را مشخص می‌کند. به بیان دیگر، نمایندگی‌هایی که ترافیک بیشتری داشته باشند از پکیج‌های قیمتی رقابتی‌تری برخوردار خواهند شد.

لازم به‌ذکر است که در صورت تمایل نماینده، امکان مذاکره و توافق برای بهره‌مندی از آفرهای متنوع‌تر در ازای قبول تعهدات ترافیکی مشخص نیز وجود دارد.

65.آیا خرید شارژ توسط کاربران من مستلزم داشتن شارژ در پنل نماینده است؟

بله. نماینده همواره باید در اکانت خود به‌میزان کافی شارژ داشته باشد تا بتواند اکانت کاربری کاربران خود را شارژ کند. به بیان دیگر، نماینده باید به‌صورت اعتباری (Pre-Paid) اکانت خود را شارژ کند تا کاربران وی بتوانند تا سقف اعتبار خریداری‌شده امکام ارسال پیامک داشته باشند.

با این توضیحات، اگر کاربر روی حساب خود شارژ داشته باشد، ولی اعتبار ارسالکی نماینده تمام شده باشد، کاربر هنگام ارسال پیامک با پیام خطا مواجه شده، پیامک‌هایش ارسال نخواهند شد.

66.آیا برای آغاز کار نیاز به ثبت شرکت خواهم داشت؟

خیر. متقاضی می‌تواند پنل را به نام شخص حقیقی ثبت کند.

کاربران حقیقی باید مدرکی مبنی برا تایید کسب‌وکار خود به ارسالک  ارائه کنند. این مدرک می‌تواند جواز کسب، کارت بازرگانی، مجوز فعالیت موسسه از نهادهای ذی‌صلاح، پروانه کسب، مجوز فنی و حرفه‌ای، و… باشد.

67.تایید پیامک‌ها توسط چه کسی انجام خواهد شد؟

مسئولیت محتوای پیامک‌های ارسالی به‌صورت کامل برعهدۀ نمایندگی است و ارسالک در این زمینه هیچ مسئولتی نخواهد داشت. بنابراین در صورت بروز هرگونه خطا و ارتکاب به جرم در زمینۀ محتوا، نماینده باید به نهادهای ذی‌صلاح پاسخگو باشد.

68.تایید مدارک برعهدۀ چه کسی است؟

مدارک ابتدا توسط کارشناسان ارسالک بررسی، و سپس تایید یا عدم تاییدشان اعلام می‌شود. مدارک ارسالی کاربرها از طریق پلتفرم نماینده، برای ارسالک ارسال شده، پس از بررسی توسط کارشناسان سامانه تایید یا رد می‌شوند.

لذا کاربر نماینده به هیچ عنوان با کارشناسان ارسالک در ارتباط نیست، و این ارتباط تنها از طریق پلتفرم مذکور، میان کارشناس سمت نماینده و ادمین ارسالک صورت می‌گیرد. دریافت خدمات و پشتیبانی‌های لازم تنها از این راه امکان‌پذیر است.

69.آیا پرداخت آنلاین کاربران از طریق درگاه‌های ارسالک صورت می‌گیرد؟

خیر. کاربران نمایندگان برای خرید از درگاه نماینده خود استفاده می‌کنند.